Satış

Satın! Malınız gerçek değerini bulsun.

Nasıl Satarım ?
Sayfanın en üstündeki Eşya Satın linkine tıklayarak karşınıza çıkan formu doldurarak ürününüzü satışa sunabilirsiniz.

Ürün Satış Formu Nasıl Doldurulur ?
Ürün Satış Formu üç tane bölümden oluşmaktadır.

  • Ürün Bilgileri
  • Satış Bilgileri
  • Ödeme/Teslimat Bilgileri
Bu bölümleri doldurduktan sonra Onay Ekranında girdiğiniz bilgileri son kez görüntüleyip kontrol ettikten sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek ürünün satışını onaylayabilirsiniz.
Yanlarında yıldız [ * ] olan alanların doldurulması zorunludur.

 
Ürün Bilgileri
Ürün Adı:
Ürünü tanımlayan ve listelemelerde gösterilen başlıktır.En fazla 60 karakter uzunluğunda olabilir ve HTML kodu içeremez.
Ürün Açıklaması: Burada ürününüz ile ilgili tüm açıklamaları girebilirsiniz. Size önerimiz HTML kullanarak ürününüzün satılabilme şansını artırmanızdır.
Resim için URL: Eğer ürününüze ait başka bir sitede bir resim varsa ilgili linki buraya girebilirsiniz. Böylece sistem gerekli resmi ürün ekranında gösterecektir.
Resim dosyası: Eğer ürününüzün resmi 64K'dan küçük .jpg ya da .gif dosyası olarak elinizde var ise "Browse" tuşunu kullanarak resmi yükleyebilirsiniz. Ürününüzün resimli olması satılma şansını artıracaktır.
Kategori: Ürünü koymak istediğiniz kategoriyi buradan seçebilirsiniz. Unutmayın, anakategoriler ücretlidir ve ödeme koşulu olarak sadece Güvenli Alışveriş seçilmişse seçilebilir. İstatistiksel olarak anakategorilerin altında sergilediğiniz ürünlerin satılma şansı önemli ölçüde artmaktadır.
 
Satış Bilgileri
Açıkartırma Tipi: Standart açıkartırma seçilir.
Adet: Satışa sunduğunuz ürün adedi.
Açılış Fiyatı: Açıkartırmanızın başlayacağı açılış fiyatıdır. Bu fiyatı küçük tutmanız ürününüze olan talebi artıracaktır.
Rezerv Fiyatı: İsterseniz ürününüzü satmak istediğiniz en düşük fiyatı belirleyebilirsiniz. Açıkartırma kurallarında bu fiyata rezerv fiyatı denir. Açıkartırma sonunda alıcılar tarafından verilen en yüksek teklif rezerv fiyatına ulaşmamışsa satıcı ürünü satmak zorunda değildir.
Örnek: Açılış fiyatı: 1,000,000 TL Rezerv Fiyatı: 9,000,000 TL
En son teklif: 5,000,000 TL >>> Bu durumda rezerv fiyat geçilmediği için ürünün satışı gerçekleşmez.
Süre: Açıkartırmanın kaç gün süreceğini buradan seçmeniz gerekir.
 
Ödeme/Teslimat Bilgileri
Ülke: Ürünün satıldığı ülke.
Posta Kodu: Ürünün satıldığı bölgenin posta kodu.
Kargo Koşulları: Kargo masraflarının hangi taraf tarafından karşılanacağının burada belirtmelisiniz. Eğer bu ürünü yurtdışına da gönderebileceğinizi düşünüyorsanız Uluslararası kargo seçeneğini de işaretlemelisiniz.
Ödeme Koşulları: Hangi ödeme şeklini kabul ettiğinizi burada belirtmelisiniz. Size önerimiz Güvenli Alışveriş'i kullanmanızdır.
Güvenli Alışveriş'e Özel: Ödeme koşulu olarak sadece ve sadece Güvenli Alışveriş'i seçtiyseniz ürününüzün satış şansını artırmak için ekstra özelliklerden faydalanabilirsiniz.
Ülkemizin içinde bulunuduğu ekonomik kriz koşullarının sürmesi sebebi ile satışa sunduğunuz ürün satılmaz ise hiçbir ücret ödemeniz gerekmemektedir.
Ürün Satış Onay Ekranı
Ürününüzle ilgili vermiş olduğunuz bilgileri sonkez kontrol edeceğiniz ekrandır.
Ayrıca bu ekranda ücretlendirme ile ilgili bir tablo da size toplam listeleme ile ilgili masraflarınınız ne kadar olacağını gösterecektir.
Bu ekrandan sonra kaydet butonuna basarak ürününüzü satışa çıkarabilirsiniz.
Ücret Bilgileri
Yapacağınız satış ile ilgili listelemeye ait ücretlendirmeyi, onay ekranından görebilirsiniz.
Satış


© 2000-2005 Acikalan.com - Bir İştirakidir. Tüm Hakları Saklıdır
Bu sitenin kullanılması, Kullanıcı Sözleşmesi'nin okunup kabul edildiği anlamına gelir.